Wilma Elles Hayatı Biyografisi | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Wilma Elles Hayatı Biyografisi


Wilma Elles Hayatı Biyografisi

Wilma Elles Hayatı Biyografisi

Wilma Elles’e, Avrupa Kalite Ödülleri’nde 2011 ve World Consumer Ödülleri’nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. 2013 de EMÖ En İyi Kadın Oyuncu ve 2015 de Altin Palmiye En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir.
Türkiye’yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup ve bir Türk ismini adına eklemek istemiştir.
Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi’nde Siyaset Bölümü’nde İslâm Bilimleri’ni birincilikle bitirmiştir
Türkiye’nin, ‘Öyle Bir Geçer Zamanki’ dizisindeki ‘Caroline’ rolüyle tanıdığı Wilma Elles Türk vatandaşı oldu.
Alman oyuncu Türk vatandaşlığına kabul edilir edilmez aldığı yeni kimliğini Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.
Wilma Elles 2013-2014 yılında TRT1 de Gurbette Aşk dizisinde başrol karaktere Helga oynamiştir ve 2015 yılında Filinta Anita ajan roluyle ekrana gelmiştir.
2016 dan itibaren ATV kanalinda Yeter dizisinde başrol karakterlerinden İdil oynuyor.
10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk , musik ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi’nde çalışmalar yapmıştır.
2004 yılında Köln’de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule’den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü , “The End” ve “Das Weinen davor” adlı sinema filmlerinde başrolde görev almıştır. Kanal D’nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Caroline rolünde oynadı.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*