Tuncel Kurtiz Kimdir Hayatı | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Tuncel Kurtiz Kimdir Hayatı


Tuncel Kurtiz Kimdir Hayatı

Tuncel Kurtiz Biyografisi

Tuncay Kurtiz devlette görevli olan babasının atamaları nedeniyle ilkokulu 8 farklı ilde tamamlayabilmiştir. Kendinden küçük 2 de kardeşi bulunmaktaydı. Ortaokul öğrenimini Edremit’de alan Kurtiz, liseyi ise Haydarpaşa lisesinde okumuştur. ABD’den Almanya’ya, İsveç’ten Hollanda’ya kadar birçok ülke de oyunlar sergileyen Kurtiz, Şeytanın Uşakları adlı eserle de beyaz perdeye giriş yapmıştır. Sürü, Duvar ve Umut gibi yapıtlar da oyunculuk çalışmasını takip eden eserlerdendir.
Son yıllarda sinema izleyicisi onu tv dizilerinden daha da iyi tanıdı. Alacakaranlık, Asi, Ezel Muhteşem Yüzyıl adlı dizilerde farklı tavrı ve performanslarıyla gözler doldurmuştur. 2011 yılında 48. Altın Portakal Film Festivalinde kendisine Yaşam Boyu Onur Ödülü verilmiştir. Tuncay Kurtiz, Menend Kurtiz’le evlenmiştir ve bu evlilikten de Aslı adında bir kızı ve Mirza adında da bir oğlu vardır. 27 Eylül 2013 yılında Etiler’deki evinde hayata gözlerin yumdu.
1958 yılından beridir ölüm tarihine dek aralıksız sanat hayatına aktif bir şekilde devam eden Kurtiz, ülkemizin en başarılı oyuncularından biriydi. Aynı zamanda hem oyuncu ve senaristti de… Oyunculuk kariyerine 64 yılında Dormen tiyatrosunda başlamıştı. Tuncay Kurtiz’in babası Selanik’li bir bürokrattır. Annesi Müfide Kurtiz ise Boşnaktır.

Tuncel Kurt Hakkında

Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Beyaz
Eğitim Durumu: Hukuk Fakültesi, Filoloji, Felsefe, Psikoloji ve Sanat Tarihi bölümlerinde eğitim almış ancak hiçbirinden mezun olmamıştır.
Adı Soyadı: Tuncel Kurtiz
Doğum Tarihi: 1 Şubat 1936
Nereli: İzmit/Kocaeli, Türkiye
Burcu: Kova
Kilosu: 65
Boyu: 1.69 Cm
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*