Seks Yapmak İçin 5 Neden | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Seks Yapmak İçin 5 Neden


Seks Yapmak İçin 5 Neden

Seks Yapmak İçin 5 Neden

SEKS, SEKSİ ARTTIRIYOR

Yapılan her seks sonrası kişilerde libido artışına neden olan “testosteron” hormonu artıyor. Testosteron hormonu da kişilerde cinsel isteği tekrar tekrar kamçılıyor. Bu durumun tam tersini de söylemek doğru; yani cinsel ilişkiden uzak bir yaşam zaman içinde hormonal azalmaya bağlı olarak kişilerde cinsel isteksizliği arttırıyor.

KENDİNİZE GÜVENİNİZİ ARTTIRIYOR:

Sevdiğiniz eşinizi fiziksel ve duygusal doyuma ulaştırmanız sizi de mutlu ederek kendinize olan güveninizi arttırıyor. Bu şekilde kişilerin kendilerini daha çok sevmelerine imkan tanıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Hastalıklara karşı savaş açmak için daha çok seks yapın! Neden mi? Yapılan bir araştırmada haftada en az iki kez seks yapan kişilerin yapmayanlara oranla vücutlarında iki kat daha fazla antikor (kana dışarıdan giren yabancı cisimlere karşı koyan bağışıklık maddesi) salgılandığı ortaya çıkarıldı.

Ağrıları dindirir

Seksin, vücut ağrılarını dindiren doğal bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan bir araştırmada daha sık seks yapan kişilerin yapmayanlara oranla daha az ağrı çektikleri ortaya çıkarıldı. Seks , bir türlü geçmeyen migren ağrılarınız için keyifli ve doğal bir çözüm olabilir, denemeye değer

ADETLERİNİZİ DÜZENLİYOR:

Stanford Üniversite’sinde yapılan bir araştırmada haftada en az bir kez seks yapan kadınların adet döngülerinin, ayda bir kez yapanlara oranla daha düzenli olduğu saptanmış.

PELVİS BÖLGESİNİN KAN DOLAŞIMINI OLUMLU YÖNDE ETKİLENİYOR:

Cinsel ilişki ve orgazm sırasında pelvis bölgesinde kanlanma artışı rahim, tüpler ve yumurtalıklar gibi pek çok pelvik organların sağlıklı işlev görebilmesini olumlu yönde etkiliyor.

VAJİNAL KURULUĞU AZALTIYOR:

Düzenli seks ile vajina ve pelvis damar dolaşımının iyi gelişmesi sonucunda özellikle menopoz dönemi sonrasında ortaya sık olarak çıkan “vajinal kuruluk” problemlerinin görülme sıklığı da azalıyor. Nitekim vajinal ıslanmanın, vajinanın kendi damarsal yapılarından oluştuğu biliniyor.

Stresi önler

Yoğun ve yorucu bir günün ardından rahatlamak istiyorsanız, seks yapmalısınız! Seks esnasında vücudunuz endorfin, okstiosin ile dopamin salgılar ve mutluluk seviyenizi arıtrarak stresin azalmasına yardımcı olur.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*