Pasif İnsan Ne Demek | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Pasif İnsan Ne Demek


Pasif İnsan Ne Demek

Pasif İnsan Ne Demek

Samimi müminlerde olduğu gibi net bir şuur açıklığına sahip olmadıklarından, olayların Kuran’a göre taşıdığı hikmetleri düşünüp ortaya çıkarmaya akılları yetmez.Bu karakterdeki insanlar, konuşma ve davranışlarıyla da iman edenleri kısa süreliğine de olsa pasifize etmeye çalışırlar. Kolaylarına gelen konularda vicdanlarına uyar; nefislerine ağır gelen, çıkarları ile çatışan ya da üşendikleri konularda vicdanlarına uymazlar.
Karşı karşıya kaldıkları olaylardan, Müslümanların Kuran anlayışı içindeki teşhis ve anlayış şekillerinden çok daha farklı sonuçlar çıkarırlar. Kabul edilemez saydıkları parçayı ise yok sayarlar. Pasif-agresifler de bu özellik çok belirgindir. Bizi genç tutar. Felsefe insanın hayatına rol verir. İnsan düşünen bir varlıktır. Dünyada var olan her şeyi düşünür ve kendisine uygun olanı seçer.
Bu kişilerin en büyük özelliği, din ahlakını anlamakta ve yaşamakta çekimser ve gevşek davranmaları, dahası müminleri de kendileri gibi olmaya -gizli ve açık olarak- teşvik etmeleridir.
Çoğu tavırlarından, zihinlerinde ciddi bir pus olduğu, olayları sağlıklı düşünen bir insan gibi kavrayıp anlayamadıkları dikkat çeker.Bütün insanlar biyolojik olarak cinsel ve saldırganlık dürtüleri ile donanmışlardır. Hepimizin utanç verici ve uygunsuz arzuları vardır.
Her konuda vicdana uyarak hareket etmek güzel ahlakın temelidir ve Müslüman özelliğidir. Müslümanların arasında yaşayan pasif insanlar ise vicdanlarını tam olarak kullanmazlar. Emeklerinin karşılığını alamıyor olmanın verdiği sıkıntıyla sorumluluklarını bırakacak, en basit hâliyle sırf yapmış olmak için çalışacaklardır.İnsan felsefe çalışarak kendini düzenler. İçimizdeki uygun iradeyi ortaya çıkarır. Felsefe insana düşünmeyi öğretir” diye konuştu.
Bazı insanlar kendi kendilerini kandırmanın ustasıdır. Kendilerine bir rol biçer ve bu role inanırlar. Kişiliklerini kabul edilebilir ve edilemez diye ikiye ayırırlar.
Korkunun sebebi tecrübesizliktir.Tecrübe edilen şeyler korku olmaktan çıkarSosyal fobili olan birinin asıl derdi sosyal fobi değil Ortamda dominant/alfa olmayı başaramamasıdır
Ebeveyn, öğretmen, davetçi ve mürebbi olan insanlar bu espiriyi yakalayamadıklarında daha fazla yorulacak, yıpranacaktır.
İnsanların kendilerine sunulan yoldan gittiğini vurgulayan Tokuyan, “Hayat boyunca değişiriz. Önemli olan dönüşüme ayak uydurmaktır. Çünkü dönüşüm insanları yukarılara taşır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*