Levent Ülgen Biyografisi Kimdir | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Levent Ülgen Biyografisi Kimdir


Levent Ülgen Biyografisi Kimdir

Levent Ülgen Hayatı Nereli

Tiyatroya Erkan Yücel’in Ankara halk tiyatrosu ile başlayan Levent Ülgen; Atçalı Kel Mehmet oyununda figüranlık bile başladığı tiyatro yaşantısına çocuk oyunları ve büyükler için sergilenen birçok tiyatro oyunundaki rolleriyle devam etti.
Erkan Yücel’in ölümünün ardından pek çok sanatçı gibi Ankara Halk Tiyatrosu’ndan kopma suretiyle Rutkay Aziz yönetiminde Ankara Sanat Tiyatrosun’na katıldı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlar da sahne alıyor alan Levent Ülgen; Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı tiyatro bölümünde eğitim hakkı kazandıktan sonra mezuniyetin ardından Devlet Tiyatroları bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak görev almaya başladı.
Bu arada yüksek lisansını tamamlayan Levent Ülgen; kendini çok yönlü olarak yetiştiren değerli sanatçılar arasındadır.
2002 de yayınlanan En Son Babalar Duyar adlı televizyon dizisinde hayırsız ve üçkağıtçı bir damat olan ‘’Kadir’’ rolüyle tanınmaya başlar.
Levent Ülgen bu karakter nedeniyle hepimizin ağzına pelesenk olan ‘’hallederiz’’ kelimesini herkesin diline dolanmasını sağlamıştır. Tiyatro sanatçısı Tülay Bursa ile bir süre evlilik sürdüren Levent Ülgen tiyatro ve sanat çalışmalarına Ankara ve İstanbul’da devam etmektedir.
8 Ağustos 1962 Konya doğumlu olan Levent Ülgen; yengeç burcudur. Ankara İnönü Lisesini bitirdikten sonra; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik bölümünü okuyan ve buradan mezun olan Levent Ülgen; daha sonra Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro bölümünü de okumuştur.

Boyu: 181 cm
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: ODTÜ Fizik Bölümü, Hacettepe Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü
Sevgilisi: Yok
Adı Soyadı: Levent Ülgen
Doğum Tarihi: 8 Ağustos 1962
Nereli: Konya
Burcu: Aslan
Kilosu: 78 kg
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*