Hamilelikte En Güzel Seks Pozisyonları | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Hamilelikte En Güzel Seks Pozisyonları


Hamilelikte En Güzel Seks Pozisyonları

Hamilelikte En Güzel Seks Pozisyonları

Erkekte ilişki süresini daha kontrollü hareketlerle uzatabilir ve erken boşalma durumu bu pozisyonda daha az yaşanır. Klitoris uyarısı rahatlıkla sağlanır ve uyarı kontrolü kadında olduğu için orgazmın zamanlamasını belirlemek de daha kolay olur. Gebeler ilişkilerinde bu pozisyonu kısıtlama olmaksızın rahatça kullanabilirler. Tek dikkat edilecek şey eğer erkeğin penisi normal ölçülerden iri ve uzunsa bu durumda penisin tamamının rahme aşırı basınç yapacak kadar girmesini engellemek gerekir. Bu da kadının elinde olan bir durumdur. Gebelere tavsiye ettiğimiz pozisyonlardan biri de budur.

Cinsel ilişkinin yasak olduğu durumlar şu şekilde sıralanabilir:
Erken doğum riski olması,
Nedeni belirlenemeyen vajinal kanama,
Gebelik kesesinin erken açılması ve suyun gelme riski,
Baba adayının cinsel yolla bulaşan hastalığa sahip olması,
Plasentanın rahim ağzına yerleşmesi,
Anne adayının HPV virüsünü taşıyıcı olması.

Bu pozisyon gebe olan ya da olmayan hemen her kadının ve erkeğin tercih ettiği pozisyonlardan biridir. Gebelik esnasında ilişkide en çok tercih edilen pozisyondur. Karın içi basınç bu pozisyonda yükselmez. Bu nedenle bebeğin su kesesinin yırtılma riski yoktur. Diz ve dirseklere dayanarak karın üzerine güç vermemek tek dikkat edilecek durumdur. Bu pozisyonda klitoral uyarı olduğu gibi aynı zamanda G noktası uyarısı da olur. Bu vajinal orgazmı kolaylaştırır. Yani peş peşe çoklu orgazm gerçekleşebilir. Tüm çiftler ve özellikle gebeler rahatlıkla bu şekilde ilişkilerini sürdürebilirler.

Bu durumda bebeği, hangi haftasındaysa doğurtmak gerekebilir ve prematüre doğan bebek uzun süre küvöz tedavisi gereksinimi duyabilir. Gebelik esnasında cinsellik devam etmelidir ancak pozisyonlardan karın içi basıncını artırmayacak olanlar tercih edilmelidir.

Kadının fazla efor sarf ettiği, karna baskı yapılan pozisyonlardan uzak durmak ve güvenli pozisyonları tercih etmek gerekir. Karın büyüklüğünün arttığı dönemde erkeğin aktif olduğu pozisyonlar özellikle tercih edilmeli ve memeler uyarılmamalıdır.
Gebelikte en sık tercih edilen pozisyonların başında Kamasutra’da köpek adı verilen pozisyon gelir.

Hemen hemen kadınların tümü bu pozisyonda orgazma rahatlıkla ulaşabilir. Gebelik esnasında karın içi basıncını artırmayan bir pozisyondur. Bu nedenle gebeliğin bütün dönemlerinde ilişkide tercih edilen pozisyonlardan biridir. Erkekten çok kadın daha aktif olduğu için hareketlerini kontrol edebilir. İlişki süresini ayarlayabilir ve penisin vajene girme derinliğini kontrol edebilir. Bu pozisyon erkeklerinde favori pozisyonlarından biridir.

Hamilelikte cinsel ilişki anlamında belirleyici olan; gebeliğin sağlıklı ilerleyip ilerlemediği. Yani gebelik riskli değil ise, erken doğum riski, kanama ve enfeksiyon gibi sorunlar yoksa hamilelikte anne adayının rahat hissettiği haftalara kadar cinsel ilişki serbest.

Bu pozisyon gebelik için tercih edilen pozisyonlardan değildir. Özellikle gebeliğin ilerleyen haftalarında kontrolsüz bir hareket sonucu karın üzerine basınç olabilir. Bu durumda sıkışan bebek kesesi yırtılabilir ve erken su gelmesi durumu oluşabilir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*