Cinsellikte 40 Yaş | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Cinsellikte 40 Yaş


Cinsellikte 40 Yaş

Cinsellikte 40 Yaş

Erkeklerde ise yaşlanmayla birlikte cinsel istekle ilgili testesteron hormonunda kademeli bir düşüş gözlenir.

Vücuttaki genel işlev azalmasının bir sonucu olarak ereksiyon kapasitesi azalır.

Cinsel yanıt döngüsünde birçok evrenin süresi ve daha uzun süre ve yoğun uyarı gerekir. Ancak düzenli cinsel aktivite sürdüren erkekler yaşlanmanın tüm etkilerinden daha az zarar görürler.

Araştırmalara göre, 70’li yaşlarda erkeklerin yarısı, kadınların da yüzde 20’ye yakını cinsel ilişkiye devam edebiliyor.

Sosyo-ekonomik ve kültürel faktörler, sertleşme sorununun ortaya çıkmasında önemli faktörler. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da bu sorunlar daha çok yaşanıyor. Ancak ‘Doğuda yaşanıyor, batıda yok’ demek doğru olmaz.

Bu fantezide kadınların hayalinde bir başkasının evinin camından ilişkiye giren kadınları izlediklerini kurgularlar.

Keskin bir sınır gibi düşünmemek lazım ama 40 yaş, cinsel açıdan çok kritik bir yaş. Bu yaştan itibaren, sertleşme sorununa yol açan stres, depresyon, şeker, yüksek tansiyon, kalp ve damar ile prostat gibi hastalıklara yakalanma riski artıyor. Sertleşme sorununda en önemli faktör, damarsal faktörlerdir.

Cinsellik bu yaşlarda hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Evliliklerin gerçekleştirildiği bu dönemde cinsel ilişki yaygındır.

Özellikle bu yaş grubundaki kadınlarda, eğer ailelerinde cinsellikle ilgili bir rahatlık yoksa vajinusmus, erkeklerde ise boşalma bozuklukları sık görülür.

30’lu Yaşlar

Bu dönem, cinsel uyarılma ve çekicilik açısından kadınların altın çağıdır. Kadınların cinsel yaşamları çok hareketlidir.

Ancak genellikle bu yaşlarda çocuk sahibi olan çiftlerin cinsel yaşamları kısa bir süreliğine sekteye uğrar. Gebelik planlaması ve doğum sonrasında hem sosyal hem da hormonal bazı değişiklikler cinsel yaşamı olumsuz etkiler.

Doğumun gerçekleşmesi çiftlerde genellikle ruhsal çatışmaları alevlendirir. Emzirme döneminde prolaktin hormonunun yüksek olması kadınlarda isteksizliğe yol açar.

Kadınlar, hormonal değişikliklere bağlı vajina derisindeki incelemeler yüzünden cinsel birleşme sırasında ağrılar yaşayabilir. Ancak emzirme dönemi bittikten sonra prolaktinin cinsel yaşamdan yeniden zevk almaya başlar.

KADINLARIN SEKSTE ALDIKLARI HAZ ARTIYOR

40’lı Yaşlar

Orgazm sıklığında azalma olmasına karşın, kadınlar bu yaşlarda daha deneyimli olurlar. Bu da psikolojik açıdan aldıkları hazzı artırır.

Erkekler ise bu yaşlarda ilk uyarılma, boşalma, orgazm sonrası yeniden uyarılmayı daha iyi kontrol etmeye başlarlar. Ancak 40’lı yaşlarını süren pek çok erkek için bu dönem panikle eş anlamlıdır.

Bu dönemde hipertansiyon, damar hastalıkları, nörolojik bozukluklar, sigara, alkol gibi nedenlerle cinsellik olumsuz etkilenebilir.

Bu nedenle bu yaş grubundaki erkekler, seksi hayatlarının önemli bir dönüm noktası gibi düşünürler. Bu yaşların en büyük fantezisi ise genç bir partnerle birlikte olmaktır.

50 Yaş Sonrası

50’li yaşların ortalarında kadınlar genellikle menopoza girdikleri için östrojen seviyeleri düşer, vajinal mukozaları incelir, vajinal ıslanmalarında azalmalar olur.

Memelerindeki uyarılma, dikleşme azalır. Daha seyrek orgazm yaşarlar, orgazm sırasındaki doyumları kısa sürer.

Ancak menopoza girmiş kadınlarda cinsel istek tamamen ortadan kaybolmaz.




Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*