Ayhan Taş Hayatı Biyografisi | Gabile Sohbet, Gabile Chat, Gay Sohbet, Gay Chat Odaları

Ayhan Taş Hayatı Biyografisi


Ayhan Taş Hayatı Biyografisi

Ayhan Taş Hayatı Biyografisi

Ayhan Taş Hayatı Biyografisi

Ayhan Taş Hayatı Biyografisi

25 Haziran 1971, Adana, Türk oyuncu.İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladı. Ayhan Taş, tiyatrodan önce 1993-1995 yılları arasında şiir topluluğu çalıştırıcılığı ve Edirne Dost FM’de radyo programcılığı ve sunuculuğu yaptı.
1997 yılında tiyatroya başladı ve Arayış Tiyatro Topluluğu bünyesinde Melih Cevdet Anday’ın İçerdekiler adlı oyununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı.
1998 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’ne girdi. Ertesi yıl Prof.Dr Sevinç Sokullu önderliğinde yaratıcı drama çalışmaları yaptı.
2001 yılında önce Doç.Dr Tülin Sağlam önderliğinde yaratıcı drama çalışmaları yaptı daha sonra önceden arkadaşı olan Yiğit Arı ve DTCF Tiyatro Bölümü’nde tanıştığı 4 arkadaşıyla beraber Mahşer-i Cümbüş tiyatro grubunu kurdu.
Aynı yıl Ankara Batıkent Lisesi’nde tiyatro çalıştırıcılığı yaptı. Bu grup daha sonra İstanbul’a taşındı. Bu grupla beraber Türkiye’ye Tiyatro Sporunu getirdi.
Gösteriler yaparak herkesin beğenisini kazandı. Hala grupla beraber İstanbul’da Hayalhane’de gösterilerine devam etmektedir.
Ayrıca Fox’ta yayınlanan Anında Görüntü Show isimli televizyon programıyla Doğaçlama Tiyatroyu ekranlara taşımıştır.
Kardeş Payı adlı dizide, oto tamircisi Sezai karakterini canlandırmıştır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*